Letné prázdniny sú pre deti najviac očakávané mesiace v roku. Radosť z prázdnin však nemajú ich rodičia, ktorí si každý deň lámu hlavu nad tým, ako ich zabaviť. Dať deťom do ruky mobilný telefón alebo im zapnúť televízor je síce riešenie, ale nie veľmi zdravé a pred deti prínosné. Lepšie spravíte, keď sa s deťmi vyberiete na výlet. Prinášame vám tipy, kam sa vybrať na výlet s deťmi na Strednom Slovensku.

Výlet k rozhľadniam

Na Strednom Slovensku sa nachádza veľa rozhľadní, ktoré ponúkajú malebný pohľad do nekončiacich lesov. Jedna z týchto rozhľadní sa nachádza na konci náučného chodníka Kremnické vrchy. Počas túry sa deti naučia veľa o prírode i histórii okolia. Výhľad z rozhľadne na konci chodníka bude sladkou odmenou. Trasa nie je náročná, ale napriek tomu nezabudnite na vhodné obutie. Turistická obuv pre deti i dospelých je zárukou, že výlet zvládnete bez boľavých pľuzgierov. Turistické topánky majú zväčša protišmykovú podošvu, takže sa nemusíte obávať pošmyknutia pri výstupe na rozhľadňu. Obuv na túry sa predáva pre deti, pánov i ako dámska turistická obuv. Druhým našim tipom je rozhľadňa na Krahulskom štíte.

Všetko naopak

Zábavný je výlet k prevrátenému domčeku. Domček nájdete na Liptove a je spestrením prechádzky po Liptovskom Mikuláši. Podobné domčeky nájdete v hojnom počte v zahraničí, ale u nás ide o prvú stavbu tohto typu. Nielen celý domček, ale tiež jeho vybavenie je hore nohami. Niektorým ľuďom sa pri pohľade na nábytok naopak zakrúti hlava, ale väčšina návštevníkov sa teší z pekných fotografií a nevšedného zážitku. V Mikuláši môžete stráviť celý deň, pretože blízko mesta sa nachádza známy aquapark Tatralandia a kontaktné ZOO.

Výlet do jaskýň

Keď sa ocitnete s deťmi na Strednom Slovensku, nemôžete vynechať návštevu jaskýň. Ide konkrétne o Demänovskú jaskyňu slobody a Demänovskú ľadovú jaskyňu. Iba 13 km od Liptovského Mikuláša uvidíte v Demänovskej jaskyni slobody unikátne kvaple, kamenné útvary a budete sa túlať dlhými chodbami lemovanými jazierkami. Demänovská ľadová jaskyňa je pre deti lákadlom, keďže jej chodby vyzerajú ako z rozprávky. Na trase dlhej 650 metrov je možné obdivovať ľadové útvary a vodopády.

Pridaj komentár