Jarné túry: Navštívte tieto prekrásne slovenské hrady
Jarné túry: Navštívte tieto prekrásne slovenské hrady

Jar je ideálnym obdobím na turistiku. Príroda sa prebúdza, dni sa predlžujú a všetko nádherne vonia. Ak hľadáte tip na výlet, zvážte návštevu niektorého z krásnych slovenských hradov. Prechádzka po hradnom kopci a obdivovanie historickej architektúry vám zaručene prinesú nezabudnuteľný zážitok.

Hrad Beckov

Hrad Beckov sa týči na strmom brale nad obcou Beckov v Trenčianskom kraji. Je to jeden z najstarších a najvýznamnejších slovenských hradov, ktorého história siaha až do 12. storočia. Z hradnej veže si naplno užijete úchvatný výhľad na Považie a okolité kopce. Pre zdolanie výstupu nezabudnite na turistické topánky. Hrad Beckov je obľúbeným cieľom turistov a milovníkov histórie. V areáli hradu sa nachádza múzeum s archeologickými a historickými exponátmi a prekrásna je aj kaplnka sv. Michala či renesančný palác.

Trenčiansky hrad

Trenčiansky hrad sa nachádza na vápencovej skale nad mestom Trenčín. Je to jeden z najrozsiahlejších hradných komplexov na Slovensku. Hradná pevnosť bola postavená v 11. storočí. Hrad Trenčín je známy legendou o Matúšovi Čákovi Trenčianskom, mocnom uhorskom magnátovi, ktorý tu sídlil v 14. storočí. V areáli hradu sa nachádza múzeum s archeologickými a historickými exponátmi. Nádherný je výhľad z Matúšovej veže, z ktorej sa vám ako na dlani rozprestrie celé mesto Trenčín. Peknú prechádzku si užijete aj po meste Trenčín, takže turistická obuv by vo vašej výbave nemala chýbať.

Spišský hrad

Spišský hrad je najrozsiahlejší hradný komplex v strednej Európe. Na prechádzku po hrade si vyčleňte niekoľko hodín, kedy vás pri chôdzi podrží pánska a dámska turistická obuv. Hrad sa nachádza na vápencovej skale v Spišskej Novej Vsi a je zapísaný na zozname svetového dedičstva UNESCO. Hradná pevnosť bola postavená v 12. storočí a v priebehu stáročí prešla mnohými prestavbami. Spišský hrad je známy aj vďaka svojej unikátnej kaplnke sv. Alžbety, ktorá je považovaná za jeden z najkrajších gotických kostolov na Slovensku. V areáli hradu sa nachádza múzeum s archeologickými a historickými exponátmi a vyhliadková terasa, z ktorej sa vám naskytne úchvatný výhľad na Spišskú kotlinu a Tatry.

Hrad Devín

Hrad Devín sa nachádza na sútoku Dunaja a Moravy v Bratislavskom kraji. Je to jeden z najstarších hradov na Slovensku, ktorého história siaha až do praveku. Hradná pevnosť bola postavená v 9. storočí. Hrad Devín je známy aj vďaka svojej strategickej polohe, ktorá bola v minulosti dôležitým obchodným a vojenským centrom. V areáli hradu sa nachádza múzeum s archeologickými a historickými exponátmi a vyhliadka, z ktorej sa vám naskytne panoramatický výhľad na sútok Dunaja a Moravy a okolité kopce.

Autor: Gabriela Kudláčová

 

 

Pridaj komentár