Kam s bábätkom na výlet? Vďaka cyklovozíku pokojne aj na cyklistické trasy
Kam s bábätkom na výlet? Vďaka cyklovozíku pokojne aj na cyklistické trasy

Plánovanie výletu s bábätkom je výzvou, ale s pomôckami ako cyklovozíky sa vám otvoria veľké možnosti. Ak patríte medzi aktívnych rodičov, ktorí nechcú svoje výlety odkladať len preto, že sa ich rodina rozrástla o malého člena, cyklovozíky sú skvelým spôsobom pre objavovanie prírody.

Základom je bezpečný cyklovozík

Pred prvým výletom je dôležité preskúmať ponuku vozíkov. Cyklovozíky kúpite aj v supermarkete za pár eur, ale tieto modely nie sú veľmi bezpečné. Investujte radšej do detského vozíka, ktorý bude mať pevnú, hliníkovú konštrukciu, kvalitné odpruženie a bezpečnostné pásy držiace dieťa pevne na mieste. Previesť vozík a vaše bicykle tiež nie je problém. Cyklovozíky sú skladné, dajú sa zložiť, takže ich pojmú aj strešné boxy. Na prevážanie bicyklov autom slúžia rôzne nosiče, z ktorých sú najviac praktické nosiče bicyklov na ťažné.

Ktoré trasy sú bezpečné pre cyklistiku s bábätkom?

Počas každého výletu s dieťatkom dbajte na pravidelné prestávky. Plánujte si trasu tak, aby sa malo dieťa, kde pohrať a odpočinúť si. Môžete so sebou zobrať aj obľúbené hračky alebo knižky, aby sa dieťatko počas jazdy nenudilo. Dôležité je dieťa pravidelne kontrolovať, či je v pohode a nie je mu príliš horúco alebo zima. Medzi obľúbené trasy pre rodičov s deťmi patria:

Národný park Slovenský raj

Slovenský raj je ideálnym miestom pre rodiny, ktoré milujú prírodu. Cyklotrasy sú tu dobre udržiavané a v ich okolí sa nachádzajú nádherné scenérie, ktoré oceníte vy aj vaše dieťa. Vyberte si trasu, ktorá nie je príliš náročná, aby ste si mohli výlet užiť v pohode.

Malá Fatra

V Malej Fatre je veľa rôznych trás pre bicykle, ktoré sú vhodné aj pre rodiny s deťmi. Trasa cez Terchovú alebo Jánošíkove diery je mierne náročná, no scenéria je úchvatná a určite stojí za to.

Dunajská cyklocesta

Táto trasa je ideálna pre nenáročné rodinné výlety. Vedie popri Dunaji, kde nájdete veľa miest na oddych a piknik. Rovinatý terén je vhodný pre cyklovozíky a poskytuje dostatok príležitostí na prestávky a užívanie si okolia.

Tatry

Pre odvážnejších cyklistov sú Tatry skvelou voľbou. Aj keď niektoré trasy môžu byť náročnejšie, výhľady na vysoké vrchy sú nezabudnuteľné. Vyberte si menej náročné trasy bez strmého stúpania, rovinaté trasy sú vhodné aj pre cyklovozíky.

Výlet s bábätkom na bicykli je skvelým spôsobom, ako tráviť čas s rodinou a zároveň si užívať obľúbené športové aktivity. Cyklovozíky umožňujú bezpečný a pohodlný prevoz detí, pričom ponúkajú rodičom slobodu v pohybe a možnosť objavovať nové miesta.

Autor: Gabriela Kudláčová

 

Pridaj komentár