Turistika s malými deťmi je úžasným spôsobom, ako stráviť čas s rodinou a preskúmať krásy prírody. Cestovanie s deťmi vyžaduje dostatočnú prípravu a starostlivosť, aby sa zabezpečilo bezpečné a príjemné dobrodružstvo pre všetkých. Prinášame vám tipy, na ktoré by ste mali počas každej rodinnej turistiky myslieť.
Príprava na turistiku s deťmi
Pri plánovaní výletu s deťmi do prírody …

Bojnice sú skvelou voľbou pre rodinný výlet, pretože ponúkajú rôzne atrakcie pre ľudí všetkých vekových kategórií. Či už chcete obdivovať krásu zámku, relaxovať v kúpeľoch, pozorovať zvieratá v zoo, alebo sa dozvedieť viac o praveku, Bojnice vás určite nesklamú. Bojnice sú ľahko dostupné autom, vlakom alebo autobusom. V Bojniciach je veľa možností na ubytovanie a stravovanie.
Bojnický …

V dnešnom rušnom svete, kde technológia zohráva stále väčšiu úlohu vo vzdelávaní detí, je dôležité nezabúdať na význam kreatívnych a edukačných hračiek. Tieto hračky nie lenže poskytujú zábavu, ale aj podporujú rozvoj detí v rôznych oblastiach, ako sú motorické zručnosti, kognitívne schopnosti, sociálne interakcie a tvorivosť. V tomto článku sa pozrieme na niektoré z najlepších …

Výber správneho turistického oblečenia pre deti je základom dobrého zážitku z pobytu vonku. Nevyžaduje si to nič špeciálne, drahé či komplikované. Stačí dodržať niekoľkých jednoduchých pokynov, čím sa môže zvýšiť pravdepodobnosť, že sa vašim deťom bude turistika páčiť a že budú chcieť tráviť viac času objavovaním nádhernej prírody.

Pri turistike s deťmi odolajte nutkaniu naplniť svoje …

Poznáte to. Ste na výlete a večer vás zrazu prekvapí horúčka nad 390C u dieťaťa. Niekedy, napríklad ak ste pri mori, môže ísť o horúčku z prehriatia. Možné je tiež, že ide o vírusovú alebo bakteriálnu infekciu. Dôvodov, prečo sa objaví horúčka u detí, môže byť viacero. Ako ju dostať pod kontrolu?
Kedy ide o horúčku
Normálna telesná teplota je pod 370C. Do …

Ak hľadáte darčeky, ktoré nezapadnú do zabudnutia a zanechajú nezmazateľný dojem, let balónom je bezpochyby tou správnou voľbou. Tento zážitok je cestou k oblakom, cestou do výšin a cestou k pocitom, na ktoré budete spomínať celý život.
Nezabudnuteľný darček
Zážitkový darček môže mať veľa podôb ako je dobrá večera, spoločný víkend vo wellnes hotely alebo adrenalínový paragliding. Z ponuky darčekov vo …

Oko ako krehký orgán je denne vystavený mnohým nástrahám ako je prach či slnečné žiarenie. Oči sú aj vplyvom vonkajšieho prostredia náchylné na rôzne ochorenia, medzi ktoré sa zaraďuje i nepríjemný jačmeň na oku. Ide o stav, kedy sa na očnom viečku alebo pod viečkom vytvorí zápal mazových žliaz. Jačmeň na oku nie je nebezpečný a vďaka včasnej …

Vlhkosť v interiéri bytov môže byť tichým nepriateľom, ktorý postupne škodí stavbe i zdraviu. Je dôležité si uvedomiť, prečo je kontrola vlhkosti v bytoch kľúčová a aké riziká so sebou nesie. Problémy s vlhkosťou eliminujú jedine isté opatrenia, ktoré si v nasledujúcich riadkoch bližšie predstavíme.
Prečo je vlhkosť v bytoch rizikom?
Vlhkosť v interiéri môže viesť k mnohým problémom …

Výber Správnej Trasy
Keď plánujete výlet na bicykloch s rodinou, je dôležité zvoliť správnu trasu. Toto zahŕňa zváženie veku a schopností vašich detí, prevýšenie a typ terénu. Pre začínajúcich cyklistov a deti sú vhodné trasy s krátkymi vzdialenosťami a nízkymi prevýšeniami. Tu sú niektoré tipy na trasy vhodné pre rodiny:
Cyklotrasa Okolo Jazera Zemplínska Šírava

Dĺžka: približne …

Slovensko je bohaté na prírodné krásy, zaujímavé miesta, históriu a zábavné aktivity, ktoré vám poskytnú nezabudnuteľný rodinný zážitok. Vychutnajte si ešte stále teplé jesenné dni a zoberte unudené deti na krátke výlety. Naše dva tipy vám pomôžu s plánovaním pekného jesenného dňa.
Bojnický zámok a ZOO Bojnice
Bojnický zámok je jedným z najkrajších zámkov na Slovensku. Deti budú nadšené prechádzkou …