Leto bez potu: rady a odporúčania, ako správne umiestniť klimatizáciuNepríjemné teplo, ťažký suchý vzduch, dlhé bezsenné noci. Nečakajte celé leto, kedy sa konečne ochladí. Zaistite si príma klímu v interiéri ešte dnes. Kvalitná klimatizácia zvýši kvalitu vášho bývania.

Aby ste dosiahli požadovaný výsledok – príjemne vychladený byt a čerstvý vzduch bez alergénov, potrebujete vybrať správnu klimatizačnú jednotku. Rovnako dôležité je aj umiestnenie klimatizácie.

Nesprávne nainštalovaná a umiestnená klimatizácia ovplyvní nielen prevádzku, ale aj prevádzkové náklady. Zistite s nami, kam umiestniť klimatizáciu, aby ste si v lete mohli vychutnať príjemný chládok, nemuseli si každú chvíľu prezliekať tričko a zároveň neutratili majland.

Umiestnenie klimatizácie v interiéri

Obývačka, spálňa, detská izba. Miestnosti, v ktorých počas leta najčastejšie potrebujete zaistiť príjemne chladné ovzdušie. S tým vám pomôže moderná klimatizácia. Aby ste využili jej plný potenciál, pri výbere miesta na inštaláciu vnútornej jednotky dodržujte tieto zásady:

Zabezpečte okolo klimatizácie dostatok voľného priestoru, aby mohol prúdiť vzduch do miestnosti bez prekážok a rovnomerne. Rýchlejšie a efektívnejšie tak vychladí miestnosť na požadovanú teplotu. V okolí klimatizácie by nemal byť vysoký nábytok, visiace stropné svietidlá či dekorácie.

Pri výbere miesta na montáž klimatizácie nezabudnite, že priame prúdenie vzduchu na sedačku, stôl či posteľ môže spôsobovať bolesti hlavy, svalov alebo aj prechladnutie. Správne umiestnenie prinesie požadovaný komfort bez kompromisov. Ak si nie ste istý, obráťte sa na odborníkov.

Neinštalujte klimatizáciu blízko k zdroju tepla – za zdroj tepla považujeme napr. elektrické spotrebiče alebo žiarovky. Vyhnúť by ste sa mali aj priamemu slnečnému žiareniu. Teplo ovplyvňuje vnútorný termostat klimatizačnej jednotky, čo môže spôsobiž k neefektívne zapínanie/vypínanie klimatizácie.

Zabudnúť by ste nemali ani na vzdialenosť medzi vnútornou a vonkajšou jednotkou. Čím kratšia vzdialenosť, tým vyššia efektivita chladenia.

Invertorová klimatizácia s adaptívnym prúdením vzduchu spotrebuje až o polovicu menej energie ako bežná jednotka so stálymi otáčkami ventilátora. Informujte sa na www.smartsystems.sk

Optimálne umiestnenie klimatizácie záleží od priestorovej dispozície interiéru aj výkonu jednotky. Profesionáli zo Smartsystems vám navrhnú riešenie na mieru, aby ste vychladili interiér a udržali požadovanú teplotu počas celého dňa efektívne a ekonomicky.

Pravidelný servis klimatizácie predĺži jej životnosť

Zdravá klíma v byte aj po prvom roku používania? Pre správne fungovanie klimatizácie je potrebný odborný servis aspoň raz ročne. Preto odporúčame zvoliť na montáž vnútornej aj vonkajšej jednotky miesto, ktoré je dobre dostupné.

Potrebujete poradiť s výberom klimatizácie? Komplexný návrh riešenia aj odbornú montáž klimatizácie v Nitre a okolí vám zabezpečia profesionáli zo Smartsystems.

 

zdroj: pexels.com, freepik.com

Pridaj komentár