Sadrokartónový strop – Dôvody montáže a jeho výhodyZnížené stropy zo sadrokartónu sú praktické a ihneď po ich montáži odhalíte rôzne skryté výhody tohto typu stropu. Sadrokartónový strop dokáže vizuálne miestnosť dokonale zmeniť na moderný priestor. Po estetickej, ale tiež funkčnej stránke neexistuje pre modernú domácnosť lepšie riešenie ako strop zo sadrokartónových dosiek.

Prečo znížiť strop pomocou sadrokartónových dosiek

Nad montážou sadrokartónového stropu sa veľmi nezamýšľajte. Získate vďaka nemu veľa výhod a zlepšíte komfort bývania. Rozmýšľať nad takýmto stropom sa neoplatí ani z dôvodu, že ide o lacnú a rýchlu rekonštrukciu. Sadrokartónový strop odporúčame inštalovať do novostavieb i starších domov. Toto sú dôvody pre montáž stropu zo sadrokartónových dosiek:

  • V starších domoch pomocou sadrokartónu prekryjete nevzhľadné praskliny, káble, potrubia a iné stavebné prvky, ktoré narúšajú vzhľad miestnosti.
  • Sadrokartónový strop ukryje za doskami kabeláž a rozvody. Zároveň budete mať ku káblom prístup, keďže dosky sa dajú jednoducho odmontovať.
  • Zníženie stropu pomocou sadrokartónu zlepší teplotný komfort v miestnostiach. Pocítite tiež zlepšenie akustiky.
  • Do zníženého sadrokartónového stropu je možné zabudovať rôzne trendové svetelné techniky a druhy osvetlenia. V súčasnosti sú najviac preferované ledkové svietidlá.
  • Sadrokartónový strop udržuje v miestnosti vyššiu teplotu a je bariérou voči zvukovému šumu od susedov.Sadrokartónový strop – Dôvody montáže a jeho výhody

Sadrokartónové dosky na každý strop

Niektoré dôvody pre montáž sadrokartónu na strop sú zároveň jeho výhodou. Existuje niekoľko typov sadrokartónu, ktorý sa odlišuje farebne a svojimi vlastnosťami. Podľa vašich požiadaviek a podľa toho, kam chcete sadrokartónový strop namontovať, zvoľte príslušný typ materiálu.

Najviac využívané sú dosky, ktoré tvoria tepelnú izoláciu. Montujú sa nielen na strop, ale tiež steny.  V závese za nimi sú sadrokartónové dosky tlmiace zvuk používané hlavne ako stropné sadrokartónové dosky a dosky deliace dva obytné priestory. Okrem toho sa dajú kúpiť dosky protipožiarne a dosky brániace tvorbe vlhkosti. Dosky do vlhkých priestorov dokážu zabrániť tvorbe plesní a vlhkosť pohlcujú. Takéto dosky sa môžu inštalovať do kúpeľne a kuchyne.

Sadrokartónové dosky na strop alebo steny sa dobre opracúvajú. Je ich možné rezať do požadovanej veľkosti a tvaru. Pri ich spracovaní nevzniká zbytočný odpad. Vďaka nízkej hmotnosti a väčším rozmerom dosiek je práca časovo nenáročná aj pre laika.

 

Pridaj komentár