Snehové reťaze sú navrhnuté tak, aby umožnili vozidlu stúpať, pričom poskytujú vysokú úroveň priľnavosti pneumatík. Aby efektívne fungovali, musia sa spoľahnúť na priľnavosť dezénu pneumatiky, ktorá bráni pretáčaniu kolesa vo vnútri reťaze alebo „odvaleniu“ reťaze z pneumatiky v dôsledku bočných zaťažení v zákrutách. Vzhľadom na vynikajúci dezén na zimných  pneumatikách je bežné, že sa reťaze montujú na zimné pneumatiky, v žiadnom prípade nie na letné pneumatiky.

Ako si vybrať správne snehové reťaze?

V závislosti od veľkosti pneumatík, typu pneumatík a typu vozidla si môžete aj vy vybrať vhodné snehové reťaze. Rozhodujúci faktor pre výber je obvykle priemer kolesa a šírka pneumatiky. Navyše, pri mnohých moderných vozidlách môže byť vzdialenosť medzi kolesom a autom veľmi malá, čo treba dôkladne zvážiť.

Koľko snehových reťazí potrebujem?

Snehové sa predávajú po kusoch alebo v pároch (2 ks v balení). Montujú sa na ľavú a pravú stranu vozidla. Pri výbere však dajte pozor na to, či hľadáte snehové reťaze pre osobné auto, úžitkové auto, autobus, dodávku alebo nákladné vozidlo, keďže každý typ reťazí je určený pre iný typ vozidla, na čo netreba zabudnúť.

Výhody snehových reťazí, o ktorých by ste mali vedieť aj vy

Väčšina krajín má zákonnú povinnosť pre vodičov, aby disponovali snehovými reťazami, prípadne ich namontovali za zvláštnych poveternostných podmienok v závislosti od typu vozidla. Reťaze na suv 4×4reťaze na dodávky poskytujú výbornú priľnavosť na povrchu vozovky, plynulú jazdu, vysokú bezpečnosť i spoľahlivosť bez ohľadu na náročnosť terénu. Tak čo poviete, aj vy sa na zimu vybavíte snehovými reťazami, vďaka ktorým bude vaša jazda bezproblémová?

 

Pridaj komentár