Tipy na aktivity s deťmi, keď sa za oknami ženia všetci čerti
Tipy na aktivity s deťmi, keď sa za oknami ženia všetci čerti

Keď vonku prší alebo je chladno, veľa rodičov chytá zúfalstvo z toho, že nevedia, čo s deťmi podniknúť.  Zlé počasie neznamená, že nudu zaženiete pozeraním televízie, ktorá rýchlo omrzí. Existuje mnoho kreatívnych a zábavných aktivít, ktoré môžete robiť s deťmi doma. S našimi tipmi budete mať vždy zásobu skvelých nápadov, ako deti zabaviť a naučiť ich zároveň nové zručnosti či vedomosti.

Kreatívne zmeny farby dreva

Jedným zo spôsobov, ako zaujať deti a vytvoriť niečo unikátne, je použitie kriedových farieb na drevo pre zmenu odtieňov hračiek, zásuviek či políc v knižnici. Kriedové farby na drevo sú netoxické, a preto s nimi môžu pracovať aj najmenšie deti. Deti sa pri natieraní zabavia, rozvinú svoje motorické schopnosti a naučia sa dávať starým veciam nový život. Použitie kriedovej farby na drevo je veľmi jednoduché:

  • Očistite nábytok či hračky od prachu a mastnoty prípravkami na to určenými, napríklad koncentrátom Sugar Soap.
  • Povrch dreva jemne prebrúste.
  • Kriedové farby na drevo sa dajú nanášať štetcom i valčekom.
  • Farbu nanášajte v dvoch vrstvách. Práca vám pôjde rýchlo, pretože kriedové farby schnú do jednej hodiny.
  • Kriedové farby nepotrebujú fixáciu, ale vďaka použitiu impregnácie sa drevené povrchy budú lepšie udržiavať a zostanú dlhšie v dokonalom stave.

Tvorivé dielne s tým, čo máte doma

Povyťahujte staré hračky z hlbín skríň a vytvorte spolu s deťmi príbehy hračiek. Každá hračka môže byť postavou v príbehu a deti budú vymýšľať dobrodružstvá, čím sa rozvíja ich predstavivosť. Počas hry sa zároveň posilní puto medzi rodičmi a deťmi.

Druhou možnosťou, ako sa zahrať, je magická kuchyňa. V zlom počasí je vynikajúcou aktivitou spoločné varenie. Vyberte jednoduché recepty a nechajte deti pomáhať pri príprave jedla. Okrem zábavy sa deti niečo nové naučia a vlastnoručne pripravené pokrmy im budú zaručenie viac chutiť.

Rozvíjajte detské zručnosti a vedomosti

Počas zimy nastáva ideálny čas na učenie sa nových zručností. Môžete spolu so svojimi deťmi vyskúšať rôzne aktivity ako je napríklad kreslenie, hranie na hudobný nástroj alebo výučbu jednoduchých trikov s kartami. Dievčatá sa potešia šitiu šiat pre bábiky, chlapcov môže otec zaučiť do tajov svojej dielne a ukázať im, na čo slúžia všetky kutilské nástroje.

Rozvíjajte detskú fantáziu vďaka čítaniu. Čítanie môže byť nádherným spôsobom, ako stráviť čas spolu. Vyberte knihy, ktoré sú vhodné pre vek vášho dieťaťa a vytvorte si spolu čitateľský krúžok. Diskutujte o príbehoch a povzbudzujte fantáziu detí. Po dočítaní príbehu môžu deti svoje predstavy o postavách preniesť do maľovania obrázkov.

Autor: Gabriela Kudláčová – senior copywriter

 

 

Pridaj komentár