Rodinný výlet v Bojniciach – tipy, čo vidieť a zažiť
Rodinný výlet v Bojniciach – tipy, čo vidieť a zažiť

Bojnice sú skvelou voľbou pre rodinný výlet, pretože ponúkajú rôzne atrakcie pre ľudí všetkých vekových kategórií. Či už chcete obdivovať krásu zámku, relaxovať v kúpeľoch, pozorovať zvieratá v zoo, alebo sa dozvedieť viac o praveku, Bojnice vás určite nesklamú. Bojnice sú ľahko dostupné autom, vlakom alebo autobusom. V Bojniciach je veľa možností na ubytovanie a stravovanie.

Bojnický zámok

Bojnice sú jedným z najkrajších a najnavštevovanejších miest na Slovensku. Nachádzajú sa v strednej časti Považského Inovca, neďaleko mesta Prievidza. Bojnice sú známe predovšetkým romantickým zámkom, ktorý je najstarším a najkrajším na Slovensku. Zámok bol postavený v 11. storočí a postupne prestavaný v rôznych štýloch. Dnes je zámok otvorený pre verejnosť a ponúka množstvo zaujímavých expozícií, napríklad historický nábytok, umenie, zbrane a múzeum voskových figurín.

Zámok je obklopený rozľahlým anglickým parkom, takže detská, pánska a dámska turistická obuv je pri prechádzke nevyhnutná. Park je známy tým, že je starý viac ako 700 rokov. Počas letnej sezóny sa v ňom konajú rôzne kultúrne a spoločenské podujatia –  Bojnický zámocký festival, Bojnický jarmok či Bojnická noc strašidiel.

Kúpele Bojnice

Okrem zámku sú Bojnice známe aj svojimi liečivými termálnymi prameňmi. Kúpele ponúkajú širokú škálu procedúr a služieb pre zdravie a relaxáciu. Medzi najobľúbenejšie patria kúpele v termálnej vode, masáže, inhalácie, bahenné zábaly a solárium. Kúpele umožňujú výber z viacerých kúpeľných domov, kde sa dá ubytovať a stravovať. Sú vhodné pre všetky vekové kategórie a pre rôzne zdravotné problémy ako sú choroby pohybového aparátu, dýchacích ciest a nervovej sústavy.

Vyhliadka Čajka

Vyhliadka čajka je ďalšou atrakciou, ktorú môžete navštíviť v Bojniciach. Ide o 30 metrov vysokú vyhliadkovú vežu, ktorá sa týči medzi stromami nad mestom. Z vyhliadky sa vám naskytne nádherný výhľad na Bojnický zámok, Prievidzu a okolitú prírodu. Vyhliadka je prístupná aj pre kočíky a invalidné vozíky. Ak vám na chodidlách chýba turistická obuv a pocítite únavu nôh, môžete sa z vyhliadky zošmyknúť tobogánom. Vyhliadka je otvorená celoročne.

Bojnická ZOO

Jednou z najväčších atrakcií v meste Bojnice je Bojnická zoologická záhrada. V záhrade ZOO sa nachádza viac ako 300 druhov zvierat z celého sveta, medzi nimi nájdete slony, tigre, levy, medvede, opice, žirafy či klokany.

Súčasťou Bojnickej zoologickej záhrady je Dino park. V Dino parku môžete obdivovať viac ako 120 modelov dinosaurov v životnej veľkosti, ktoré sú rozmiestnené v prírodnom prostredí. Niektoré dinosaury sú animované a vydávajú zvuky. V Dino parku sa tiež nachádza detské ihrisko, občerstvenie a obchod so suvenírmi. Dino park je otvorený od apríla do októbra. Prejsť ZOO i park je náročné, čo znamená, že turistické topánky sú pre celodenný výlet v Bojniciach vskutku dôležitá súčasť výbavy.

Autor: Gabriela Kudláčová

 

 

 

Pridaj komentár