Zamkovského chata

 

O výlete

Relatívne ľahko dostupná vysokohorská chata, ku ktorej zvládol výstup aj náš trojročný synček. Síce sme každých 10 metrov oddychovali :), ale nakoniec sme tam úspešne dorazili. Mladší to mal jednoduchšie, ocko ho ku chate vyniesol v “Rišovi” 🙂

Na Zamkovského chatu sme šli z Hrebienka, kde sme sa vyviezli lanovkou zo Starého Smokovca. Boli sme tam 1.9.2017, kedy bol ako každý rok štátny sviatok. Kedže bolo voľno a podľa predpovede zrejme posledné tohtoročné pekné počasie v Tatrách, odrazilo sa to na poriadnom množstve turistov. V Starom Smokovci nebolo zrejme voľné ani jedno parkovacie miesto a pred pokladňou na lanovku stál nekonečný zástup ľudí. Našťastie sme si lístky zakúpili na karty GoPass večer predtým cez internet, takže sme sa tomuto radu vyhli.

Z Hrebienka sme ďalej pokračovali okolo Vodopádov Studeného potoka, Reinerovej chate až kým sme pomaly nedorazili do cieľa.

Tak ako v Smokovci a celou cestou na chatu, tak aj tam bolo neúmerné množstvo turistov, ktorí čakali na svoju porciu jedla, resp. niečoho tekutého :). Popri tom, ako sme na našu cesnakovú polievku čakali aj my, sme v chate objavili “detskú izbu” so stolom, stoličkami, hračkami. Hneď sme sa tam “nasáčkovali” spolu s inou rodinkou s malým dievčatkom. Izba sa dala zatvoriť, tak sme sa mohli v kľude najesť bez toho, aby sme naháňali deti po celej chate 🙂 Deti sa zároveň pohrali, oddýchli si a tak sa nám potom šlo naspäť o čosi lepšie.

Čo sa nám páčilo/nepáčilo

  • detská izba
  • diplomy pre deti
  • chutné jedlo
  • poriadny nátresk turistov

Galéria


Mapa


Pridaj komentár