Prečo sme kúpili do záhrady trampolínuAj vy máte doma malé, nezbedné šidlo, ktoré nedokážete zabaviť na viac ako na pár minút? Po príchode detí sa celé dni točia okolo nich. Každý rodič priam kradne chvíľky pre seba. Ide naozaj o minúty, pretože pozornosť detí sa mení rýchlejšie ako aprílové počasie. My sme problém so zabavením našej malej princeznej vyriešili kúpou záhradnej trampolíny. Pre majiteľov rodinných domov so záhradou je trampolína jedinečné riešenie, ako zabaviť celú rodinu.

Keď už nebaví bicykel a ani korčule

Naša malá má k dispozícii naozaj všetky možné športové pomôcky, ktorými sa ju snažíme zabaviť a naučiť milovať šport. Keď ju prestal baviť detský bicykel a detské korčule stáli celé dni v kúte, rozhodli sme sa kúpiť záhradnú trampolínu. Možno išlo o trochu sebecký počin, keďže po trampolíne túžila aj partnerka. Je pravda, že rozmernejšia záhradná trampolína dokáže zabaviť celú rodinu.

Akú trampolínu sme vybrali

Po prieskume na stránke inSPORTline sme zistili, že trampolíny sa predávajú nielen v rôznych rozmeroch, ale aj s rôznym spôsobom využitia. Na výber máte detské nafukovacie trampolíny, fitness trampolíny pre dospelých a dokonca skladacie trampolíny. Do záhrad sú určené trampolíny s pevnou operou a sieťkou.

My sme sa rozhodli pre trampolínový set inSPORTline QuadJump PRO. Dôležitá pre nás bola informácia, že nosnosť tejto trampolíny je až 150 kg. S dieťaťom môže skákať aj moja partnerka. Rozhodnutie kúpiť práve túto športovú pomôcku súviselo tiež s tým, že trampolína je naozaj veľká, jej rozmery sú 244 x 335 cm. Trampolína je zároveň bezpečná a veľmi stabilná. Jej konštrukcia je oceľová a ochranná sieťka siaha až do výšky 180 cm. Trampolína stojí na dvojnožkách a k jej pružnej časti vedú protišmykové schodíky. S výberom sme nadmieru spokojní.

Prečo je trampolína do záhrady tak skvelá

Existujte veľa dôvodov, prečo je skvelé trampolínu kúpiť. Pre nás boli smerodajné nasledujúce dôvody:

  • na trampolíne sa dokáže dieťa hrať dlhé hodiny a skákanie ho neprestane baviť ani po týždňoch využívania
  • na trampolíne deti precvičujú koordináciu, posilňujú svaly
  • vďaka skákaniu sa deti naučia udržať rovnováhu a zosilnia stred tela
  • skákanie zlepšuje hustotu kostí a podporuje činnosť lymfatického systému

 

One comment for “Prečo sme kúpili do záhrady trampolínu

Pridaj komentár