Chystáte sa premeniť obývačku alebo inú miestnosť na vaše súkromné fitness centrum? Pri nákupe zariadenia a posilňovacieho náradia na cvičenie treba myslieť aj na doplnkové vybavenie, ktoré vám uľahčí život a cestu za vysnívanou postavou.

domáce fitness centrum
domáce fitness centrum

Pod doplnkovým vybavením máme na mysli najmä posilňovacie lavice, podložky, ale i stojany na činky, závažia a kotúče – aj tie sú veľmi dôležité, aby boli vaše tréningy bezpečné a pohodlné.

Prečo by ste mali mať stojan na činky?

Ak plánujete svoje miesto na cvičenie udržiavať organizované, mať k dispozícii rýchlo a bez problémov závažia, aké práve potrebujete, a to platí aj v prípade, že cvičíte naraz viacerí, stojan je ideálnym riešením.

Okrem toho, určite si nechcete poškriabať podlahu ukladaním činiek a nepotrebných kotúčov len tak na zem, stojan na činky sa vám bude perfektne hodiť na to, aby ste si závažia uložili bezpečne a mali dokonalý prehľad, kde čo je.

Aké stojany sú najlepšie?

Stojanov na činky a závažia je na trhu mnoho. Ak sa chystáte do nejakého investovať, je dobré si premyslieť, aký bude najlepšie vyhovovať vašim priestorovým možnostiam a bude najlepšie spĺňať to, čo od neho očakávate.

Obľúbené sú modely s možnosťou regulovania výšky, aby ste si ich nastavili presne podľa preferencií. Alfou a omegou je samozrejme stabilná a pevná konštrukcia, na ktorú sa môžete spoľahnúť. Dôležité sú oceľové poistné kolíky a tlačné gombíky, aby ste mali istotu, že závažia budú držať na svojom mieste, nehrozí vypadnutie, no zároveň máte možnosť sa k nim jednoducho dostať.

Tŕne so zarážkami vám umožnia ukladať závažia na stojan bez toho, aby závažia narážali priamo na konštrukciu stojanu. Praktické je aj to, ak má stojan priamo zabudovaný stojan na činky a držiak na tyče, aby ste si ich mohli poukladať, keď ich nepoužívate a udržiavať na ploche poriadok.

Aby ste si nepoškodilil podlahu, stojan na činky by mal byť vybavený gumovými podložkami alebo plastovými nožičkami na jej ochranu. Zároveň aj zabraňujú pohybovaniu stojana.

Stojany nevyužijete len na uloženie závaží, ale aj pri cvičení

Ak sa venujete silovým tréningom, bez špeciálnej posilňovacej lavice na to určenej a viacúrovňovému stojanu na činky by vaše cvičenia neboli kompletné. Výsledky, ktoré dosiahnete s činkami totiž inak nedosiahnete a svaly si tak dobre nevyformujete s ničím iným.

Na bezpečné prevedenie niektorých cvikov v stoji alebo v ľahu budete potrebuvať stojan na činky a niekedy sa hodí aj priateľ, ktorý na vás dohliadne, aby ste sa nezranili. Stojany vám umožnia rozšíriť portfólio cvikov. Bezpečnosť je vždy na prvom mieste, to si zapamätajte.

Obrovskou výhodou stojanov je aj to, že počas cvičenia sa nemusíte zhýbať k závažiam, ale viete si pohodlne vybrať kotúč, aký potrebujete.

Kde kúpiť stojan na činky, závažia a tyče?

Stojany na činky a závažia sú praktickým pomocníkom, ktorého doma určite oceníte. Pri nákupe si všímajte nielen možnosti individuálneho nastavenia, ale aj maximálnu nosnosť stojanu, aby ste tento limit kvôli bezpečnosti neprekročili a vybrali si stojan ideálny na vašu výbavu. Na hop-sport.sk nájdete široký výber kvalitných stojanov za príjemné ceny s garanciou bezpečnosti a spoľahlivosti.

Pridaj komentár