5 zaujímavých faktov o Nemocnici BoryO Nemocnici Bory ste už iste počuli minimálne z dôvodu, že tento zdravotnícky projekt je na Slovensku unikátom. Nemocnica Bory poskytuje služby, ktoré v iných nemocniciach buď nenájdete, alebo si za ne musíte priplatiť. Avšak v nemocnici  Bory je nadštandard štandardom, čo dokazujú stovky spokojných pacientov. Čaká vás vyšetrenie či hospitalizácia v Nemocnici Bory? Zoznámte sa s 5 zaujímavými faktami o tejto nemocnici.

1. Nemocničné ambulancie pre každého

Nemocnica Bory nie je zdravotnícke zariadenie len pre privilegovaných. Akousi vstupnou bránou do nemocnice sú ambulancie Bory. Využiť môžete vyšetrenie v 39 odbornostiach. Ako sa na vyšetrenie dostať? Predpokladom získania termínu je uzatvorené platné zdravotné poistenie v niektorej zo slovenských zdravotných poisťovní a výmenný lístok od lekára. Následne vám nič nestojí v ceste v tom, aby ste do nemocnice zavolali a rezervovali si termín vyšetrenie.

2. Bezplatná doprava do Nemocnice Bory

V prípade, že budete v nemocnici hospitalizovaní, máte možnosť sa do nemocnice a tiež späť domov dostať bezplatne. Táto bezplatná služba je zatiaľ poskytovaná len poistencom zdravotnej poisťovne Dôvera okrem pacientov jednodňovej chirurgie a pôrodníckeho oddelenia.

3. Výnimočná pôrodnica Bory

Všetky oddelenia Nemocnice Bory sú na vysokej úrovni, ale vypichnúť musíme pôrodnicu Bory. Pôrodnica Bory je výnimočná z viacerých dôvodov. Ide napríklad o osobné pôrodné asistentky, ktoré sú s mamičkami po celý čas pôrodu. Veľmi komfortné je, že sú matkám k dispozícii nepriechodné pôrodné izby. Mamičky oceňujú tiež bonding novorodencov od prvej sekundy po narodení až po odchod z nemocnice.

4. Pohodlné nemocničné izby

V Nemocnici Bory sa nachádza 400 nemocničných lôžok. Tie sú umiestnené v jednolôžkových izbách s vlastným sociálnym zariadením. Izby sú priestranné a veľmi pohodlne zariadené. Okrem polohovateľnej postele sa v izbách nachádza stolík so stoličkami, šatníková skriňa, rozťahovacie kreslo pre návštevy alebo ako možnosť na prespanie rodinného príslušníka, televízor, wifi pripojenie a klimatizácia.

5. Najmodernejšie technologické vybavenie

Rýchlosť a úspešnosť liečby v Nemocnici Bory je výsledkom dvoch faktorov – najlepších lekárov a najmodernejších prístrojov. V prípade chirurgického zákroku nemocnica disponuje 14 operačnými sálami a 1 robotickou sálou. Pre urgentné stavy je vstupom do nemocnice urgentný príjem novej generácie. Nemocnica Bory je hrdá na najmodernejšie rádiodiagnostické vybavenie – 3 CT, MR, PET/CT, SPECT-CT. Ošetrenie vás poskytnú erudovaní lekári a medicínske sestry zo Slovenska i zo zahraničia.

Autor: Gabriela Kudláčová – senior copywriter

 

 

 

Pridaj komentár