Nepočuli ste ešte o detskom turistickom nosiči? Detský nosič určený na turistiky alebo na dlhšiu prechádzku je vlastne spevnenou sedačkou, v ktorej môžete dieťa prenášať v sediacej polohe. Výhody turistického nosiča pre deti sú viaceré. My vám prinášame prehľad piatich výhod, ktoré vás presvedčia o jeho kúpe.

5 výhod detského turistického nosiča, ktoré vás presvedčia ho kúpiť

Do hôr sa môže vybrať celá rodina

Väčším rodinám s malými deťmi asi nemusíme predstavovať strešné boxy alebo nosiče bicyklov na ťažné, ktoré sú nevyhnutnou súčasťou výbavy pri každej dovolenke. Ak sa chcete vybrať na turistiku v kompletnom počte, musíte mať okrem už spomínaných pomôcok ešte niečo. Buď cyklovozík, alebo detský turistický nosič. Cyklovozík využijete počas jazdy na bicykli a nosič počas chôdze. Problémom pre vás nebude ani náročnejší terén alebo celodenný výlet.

Odnesiete menšie i väčšie dieťa

Máte obavy, že s niekoľkomesačným dieťaťom turistiku nezvládnete? Obavy odhoďte bokom, pretože turistické nosiče sú určené pre deti od 6 až 9 mesiacov. O vhodnosti nosiča sa radšej poraďte s vašim pediatrom, ktorý rozhodne či dieťa zvládne dlhšie sedenie v nosiči. Detské turistické nosiče sa zväčša vyrábajú v troch nosnostiach. Najmenšie nosiče zvládnu uniesť dieťa do 15 kg a najväčšie až do 22 kg.

V nosiči je dieťa v bezpečí a pohodlí

Turistické nosiče pre deti sú ergonomicky navrhnuté tak, aby sa v nich dieťa cítilo maximálne pohodlne. Sedenie je prispôsobené detskému chrbátiku, opierka chráni hlavu dieťaťa a nožičky sú podopreté stúpadlami. Detské turistické nosiče samozrejme disponujú bezpečnostnými popruhmi. Pred výkyvmi počasia je dieťa chránené malou strieškou a môžete ho neustále sledovať vďaka praktickému zrkadielku.

Nosič sa komfortne nosí

Nosiče sú prispôsobené nielen dieťaťu, ale aj tomu, kto nosič nesie. Zadná polstrovaná časť nosiča obopína chrbát a je opatrená systémom odvetrávania. Turistické nosiče na chrbte veľmi dobre sedia vďaka bedrovému a hrudnému pásu. Hmotnosť nosiča sa pohybuje od 2 do 4 kg. Je jasné, že čím bude ľahší, tým lepšie sa vám bude nosiť.

Nosič sa dá využiť viacerými spôsobmi

Okrem nosenia dieťaťa počas turistiky využijete nosič aj inými spôsobmi. Nosiče majú bočné opierky, ktoré podoprú hlavičku drobca pri spánku. Znamená to, že sa v sedačke dieťa dobre vyspinká i mimo turistických trás. V nosiči môžete dieťa nakŕmiť alebo ho do neho uložiť pri jedení v reštaurácii. Nosiče disponujú rôzne veľkým úložným priestorom, v ktorom hravo odnesiete všetko potrebné pre dieťa alebo pre vás.

Pridaj komentár