Najlepšia trampolína pre vaše dieťa. Ako ju vybrať?Detská trampolína je obľúbenou súčasťou rôznych interiérových aj exteriérových ihrísk, ale aj záhrad. Vy ju ešte nemáte? Ak uvažujete, že svojmu dieťaťu zabezpečíte trampolínu, mali by ste ju dôkladne vyberať.

Kritériá pre výber detskej trampolíny

Deti skákanie na trampolíne milujú. Je to nielen dobrá forma zábavy, ale aj športu. Samozrejme, pri skákaní na trampolíne musí byť dieťa pod dohľadom, aby nedošlo k úrazu. Zároveň je však nutné vybrať pre dieťa vhodnú trampolínu, čo je tiež prevenciou úrazu. Ako teda vyberať?

  1. Podľa využitia

Na aký účel chcete trampolínu zaobstarať? Bude slúžiť len na zábavu detí v exteriéri? Alebo chcete interiérovú trampolínu? Dostupné sú tiež rôzne špeciálne športové trampolíny, určené napríklad na jumping. Podľa využitia teda môžete vybrať trampolíny:

  • Do exteriéru – sú väčšie, vyššie a disponujú ochrannou sieťou.
  • Do interiéru – majú menší priemer a sú bez ochrannej siete.
  • Špeciálne trampolíny – určené na rôzne športy, napr. na jumping. Môžu mať rôzne doplnky, napríklad držadlá.
  1. Podľa rozmerov

Trampolínu nekupujte len „od oka“. Vždy si vopred zmerajte priestor, kde bude stáť. Najmä ak sa jedná o interiérovú trampolínu, kde sú priestorové možnosti obmedzené. Pri rozmeroch trampolíny sa udáva vždy jej priemer, nie veľkosť plochy na skákanie. Pokiaľ ide o exteriérové trampolíny, ich priemer býva aj vyšší ako 3-4 metre. Pri interiérových modeloch je to spravidla do 1,4 m.

  1. Podľa nosnosti

Premyslite si, kto bude trampolínu využívať. Ak je určená len pre jedno dieťa, nosnosť najmenších trampolín sa pohybuje od 20 kg. Ak však na nej bude skákať viacero detí, prípadne aj dospelí, určite voľte trampolínu s nosnosťou 100 kg a viac.

Nezabúdajte ani na doplnky ako kotviaca sada, ochranná sieť, či krycia plachta. A v každom prípade nezabúdajte pri zábave na trampolíne aj na bezpečnosť!

Pridaj komentár