Máte malé dieťa a chcete cvičiť?
Máte malé dieťa a chcete cvičiť?

Mnohé ženy si povzdychnú, že s dieťaťom za chrbtom sa cvičiť nedá. Neustále si vyžaduje pozornosť, vlezie priamo pod vás pri cvičebnej polohe alebo vám cvičiť zakáže. Jedinou možnosťou, ako sa nezblázniť a zároveň si občas zacvičiť, je zapojiť do cvičenia a všetkých vašich aktivít aj malého zloducha. Kde je vôľa, tam nájdete aj cestu. Ako na to sa dozviete v našom článku.

Keď nie je kam dieťa na chvíľu odložiť

Každá matka má občas chuť svoje dieťa niekam odložiť. Nemusíte si tieto pocity vyčítať. Relax a oddych je nutný, aby ste dokázali nájsť nové sily a tešili sa nanovo z prítomnosti vašej ratolesti. Nemáte po ruke starú mamu a suseda deti nemá rada? Skúste vo vašom okolí nájsť športové centrum s detským kútikom. Ak ani tento pokus nevyjde, tak zapojte dieťa do aktivít. Od jari do jesene to budete mať jednoduchšie. Môžete ísť s dieťaťom na cyklistickú túru. Menšie deti sa dajú uložiť do cyklovozíka a vy si pokojne užite niekoľko kilometrov jazdy. Nemusíte sa obávať, že by sa dieťa nudilo, pretože cyklovozíky majú okienka, cez ktoré bude drobec pozorovať okolie. Väčšie deti zoberte na túru alebo si vyjdite na kolobežke. Rodinná turistika nebude problém, ak dieťa usadíte do detského turistického nosiča. Riešením je cvičenie vonku pri detskom ihrisku. Síce budete musieť zniesť krik ostatných detí, ale získate čas pre seba. Do takéhoto cvičenia sa postupne zapoja aj ostatné mamičky a zažijete kopec zábavy.

Ako cvičiť s deťmi doma a nezošalieť pri tom

Dokonca aj počas zimy sa dokážete vynájsť. Kúpte si také športové pomôcky, ktoré zabavia dieťa a cvičiť bude spolu s vami. Ide napríklad o kruh na cvičenie. Každý drobec si užije krúživé až tanečné pohyby spolu s rytmickými pesničkami z prehrávača. Zaujímavé pre deti budú tiež valec na cvičenie, švihadlo alebo fit lopta. Všetky uvedené pomôcky sú efektívne a zároveň nie sú pre deti nebezpečné. Nápady na cvičenie s deťmi nájdete aj na internete. Vo vašom zúfalstve predsa nie ste sami, aj ostatné matky skúšajú cvičiť s deťmi. Preklikajte sa stránkami a celkom určite nájdete veľa videí na zábavné tréningy s deťmi. Pohyb nemusí byť len plánovaný a cielený. Zabrať dostanete aj pri výstupe do schodov k vášmu bytu alebo pri odnesení nákupu z obchodu namiesto toho, aby ste sa odviezli autom. Väčším deťom vysvetlite prínosy cvičenia a kúpte im odrážadlo, kolieskové korčule alebo trampolínu. Všetky tieto pomôcky ich naučia hýbať sa a deti si vybudujú lásku k športu. Inšpirujte sa na stránkach e-shopu inSPORTline, kde všetky spomínané pomôcky kúpite jediným kliknutím.

Pridaj komentár