Čo vás čaká počas laserovej operácie očíČaká vás laserová operácia očí a máte strach? Veľa ľudí sa tejto operácie obáva napriek tomu, že im lekári podrobne vysvetlia celý priebeh. Laserová operácia očí je bežne vykonávaný zákrok, po ktorom sa váš život zmení k lepšiemu o sto percent. Čo všetko vás čaká pred, počas a po operácií očí?

Laserová operácia očí sa oplatí

Laserové operácie očí sa stávajú čoraz populárnejšie. Investícia do zraku sa oplatí z dvoch dôvodov. Prvým je plnohodnotný život, ktorý je niekedy s dioptrickými okuliarmi nemožný. Okuliare obmedzujú ľudí pri športe, ale tiež v bežnom živote. Ženy by vedeli rozprávať celé príbehy o tom, ako je problematické sa namaľovať, keď nosia okuliare. Okrem toho sú dioptrické okuliare nákladné, drahé sú sklá i rámy. Po operácii očí si zaručene poviete, že ste ju mali podstúpiť už dávno.

Laserová operácia očí sa realizuje, keď pacient trpí ďalekozrakosťou, krátkozrakosťou alebo astigmatizmom. Operácii predchádzajú vyšetrenia na očnej klinike, kedy lekár stanoví diagnózu a odporučí najvhodnejší zákrok. Vekový limit pre laserovú operáciu je 18 až 45 rokov.

Laserová operácia očí a predoperačné vyšetrenia

Predoperačné vyšetrenie očí sa realizuje niekoľko dní pred operáciou. Trvá viac ako 2 hodiny, počas ktorých lekár kompletne diagnostikuje váš zrak a zrakovú vadu. Súčasťou vyšetrení sú merania zrakovej ostrosti, vnútroočného tlaku a kompletná kontrola všetkých segmentov oka. Na základe vyšetrení vám lekár odporučí najvhodnejšiu laserovú metódu. V súčasnosti sú najžiadanejšie laserové operácie očí iLASIK a FemtoLASIK. Ide o veľmi šetrné a presné metódy, ktoré umožňujú pacientovi okamžitý návrat do bežného života.

Laserová operácia očí a jej priebeh

Samotná laserová operácia očí trvá menej ako 15 minút, ale na návštevu kliniky si rezervujte aspoň 2 hodiny. Pred operáciou lekár ešte raz skontroluje oči a po operácii zostanete chvíľu na pozorovanie. Uvedené laserové operácie iLASIK a FemtoLASIK sú úplne bezbolestné. Pre maximálny komfort sú do očí aplikované znecitlivejúce kvapky. Po zákroku sa oči kompletne zahoja do 12 hodín. Počas tohto časového horizontu máte v oku vloženú ochrannú šošovku, ktorú si ráno môžete odstrániť z oka.

Približne do dvoch dní od operácie podstúpite kontrolné vyšetrenie priamo na očnej klinike alebo u vášho ošetrujúceho očného lekára. Niekoľko dní po operácii je nutné oči doliečiť kvapkami, ktoré vám predpíšu na klinike. Odporúčané je sa vyhýbať náročným športovým aktivitám, saune a kúpaniu a v bazéne po dobu 2 týždňov po operácii.

 

Pridaj komentár