Detské preliezačky sú fantastickou výbavou nielen detských ihrísk, ale aj domácností. Deti si s nimi užijú veľa zábavy a zároveň ponúkajú deťom mnoho výhod. Lezením si zlepšujú motoriku, silu, rovnováhu a koordináciu. Preliezačky sa tak stali užitočným doplnkom detských izieb.

Prečo by ste mali deťom zabezpečiť kvalitné detské preliezačky?
Prečo by ste mali deťom zabezpečiť kvalitné detské preliezačky?

Prečo by ani vám nemala doma chýbať kvalitná detská preliezačka?

Výber kvalitnej detskej preliezačky

Ešte predtým, ako vami vybranú detskú preliezačku kúpite, mali by ste zvážiť nasledujúce faktory:

Bezpečnosť

Bezpečnosť detí je prioritou každého rodiča, a tú by ste mali zohľadniť aj pri výbere detských preliezačok. Aj keď nie vždy môžete zaručiť, že dieťa pri používaní z preliezačky nespadne, alebo sa neodrie, uistite sa, že preliezačky, ktoré vyberáte budú spĺňať všetky bezpečnostné normy. To znamená, že prešli bezpečnostnými a chemickými testami a majú potrebné certifikáty.

Hľadajte preliezačky z kvalitného materiálu, aby ste minimalizovali zranenia spôsobené abrazívnymi časťami preliezok.

Tip: Vyskúšajte detské drevené preliezačky KIDWOOD.

Funkčnosť

Dobrá detská preliezačka by mala umožňovať dostatok výhod používania. Lezenie sa tak môže stať všestrannou aktivitou na zlepšenie motoriky, sily a rovnováhy u detí. Aby ste deti zaujali a motivovali, môžete dokúpiť aj rôzne príslušenstvo ako napriklad lano s horolezeckými stupienkami, balančnú kladinu, povrazový rebrík, či šmýkačku. Čo pomáha deťom rozšíriť ich predstavivosť, pretože získavajú celý rad rôznych fyzických zručností.

Kvalita

Dôležitým faktorom pri výbere je aj kvalita preliezky. Uistite sa, že vyberiete takú, ktorá vám vydrží niekoľko rokov. Dbajte na kvalitné prevedie a bezpečný materiál. Ak sa rozhodnete pre drevené preliezačky, mali by byť lakované, aby sa drevo dlhodobo ochránilo, či už pred hnilobou alebo opotrebovaním.

Vzhľad

Zaujímavý vzhľad a dizajn preliezačky upúta pozornosť detí a udrží ich v zábavnej a vzdelávacej hre čo najdlhšie. Dnešný trh ponúka široké spektrum rôznych farieb a vzorov, ktoré budú plniť svoju funkciu a zároveň sa vám budú hodiť do vášho interiéru.

Výhody lezenia

Lezenie je nielen len skvelou zábavou, ale pomáha deťom rozvíjať ich fyzické schopnosti a motorické zručnosti, podporuje duševne zdravie a zohráva zásadnú úlohu pri zlepšovaní celkového rozvoja dieťaťa.

Lezenie okrem iného:

  • Zlepšuje koordináciu, sústredenie a koncentráciu
  • Učí deti samostatnosti
  • Buduje fyzickú silu
  • Rozvíja zručnosti pri riešení problémov, kritické myslenie
  • Rozvíja logické a kreatívne myslenie
  • Dodáva deťom odvahu a sebadôveru
  • Zlepšuje obratnosť

Okrem iného má vplyv aj na sociálny rozvoj a nadväzovanie vzťahov. Deti môžu mať občas problém nájsť si kamarátov. Možno potrebujú len tému, ktorá upúta pozornosť ich rovesníkov. Takouto témou môže byť pes, alebo napríklad aj preliezky. V prípade, že organizujete narodeninovu oslavu pre svoje ratolesti, ich kamaráti si určite s radosťou prídu vyskúšať vašu preliezačku. Aj takto môžete prispieť k budovaniu silných priateľských vzťahov vašich omrviniek.

Výhoda pre rodičov:

Určite tiež radi trávite čas na záhrade pri popoludňajšej káve, čaji a s knižkou v ruke. To si len ťažko vychutnáte, pokiaľ okolo vás budú pobehovať deti a vyžadovať vašu pozornosť. Aj to je výhoda preliezačiek. Deti sa zabavia na pomerne dlhú dobu a vy si budete môcť vychutnať svoj popoludňajší relax, stačí občas žmurknúť, či sú deti celé.

Tip: Hľadáte cesty k tomu ako viesť deti k samostatnosti, zodpovednosti a bezpečnosti? Prečítajte si ďalšie inšpiratívne tipy k výchove detí.

Dominika Blchová, SEO služby a copywriting

Pridaj komentár