Poznáte vzdelávacie hračky? Prečo ich dopriať deťom?Vzdelávacie hračky, tak ako iné druhy hračiek, slúžia predovšetkým na zábavu detí. Majú však významnú pridanú hodnotu. Ako vyplýva už z ich pomenovania, dokážu dieťa niečo naučiť. Samozrejme, zábavnou formou.

Dôvody, prečo doma edukačné hračky musíte mať!

Existuje niekoľko typov edukačných hračiek, pričom sa zameriavajú na rôzne oblasti. Učia deti počty, podporujú ich pamäť, precvičujú jemnú motoriku. Vybrať si môžete z individuálnych hračiek, pri ktorých sa deti zabavia samé, prípadne zo spoločenských náučných hier. Trh je na vzdelávacie hračky naozaj bohatý a tak si každé dieťa iste nájde to svoje. Prečo teda vzdelávacie hračky nesmú chýbať ani u vás doma?

  1. Podporujú jemnú motoriku

Pre tie najmenšie deti sú ideálne hračky na podporu jemnej motoriky, či podporu koordinácie ruka-oko. Na tento účel im vyberte rôzne skladačky, stavebnice alebo vkladačky.

  1. Podporujú logické myslenie

Mnohé edukačné hračky sú navrhnuté tak, aby podporili samostatné logické myslenie dieťaťa. Deti v nich musia riešiť nejaké úlohy, či popasovať sa s problémom.

  1. Podporujú pamäť

Podpora pamäte je dôležitá už v predškolskom veku. Pamäť môžete podporiť tak, že dieťa naučíte rôzne riekanky, či piesne. Dá sa to aj pomocou vzdelávacích hračiek, s ktorými sa napríklad najmenšie deti učia časti tela, farby, či tvary.

  1. Prispievajú k zvyšovaniu IQ dieťaťa

Rozvoj motoriky a koordinácie, precvičovanie pamäte, učenie čísel, farieb a tvarov – to všetko pozitívne vyplýva na IQ dieťaťa. Každá vedomosť, ktorú dieťa získa zábavnou formou, je plus!

  1. Vďaka nim trávia deti čas zmysluplne a plnohodnotne

Každý rodič iste uzná, že čas strávený s vzdelávacou hračkou je pre dieťa omnoho zmysluplnejší, ako čas strávený sledovaním televízie. Samozrejme, nie je nič zlé na tom, ak si dieťa pozrie rozprávku. No treba myslieť aj na rozvoj a podporu schopností dieťaťa.

  1. Vzdelávacie hračky podporujú kreativitu detí

Hranie s edukačnými hračkami doslova núti deti rozvíjať ich kreatívnu stránku. Ideálnym príkladom sú tangramy, ktoré môžete kúpiť v e-shope hopla.sk. S nimi deti pomocou dielikov vytvárajú rôzne obrazce podľa svojej fantázie.

  1. Učia deti sústredeniu

Aj vy máte pocit, že vaše dieťa pri ničom dlho nevydrží? Skúste teda zaujímavé vzdelávacie hračky. Vyberte však hračku, ktorá dieťa skutočne zaujme. Ideálne z oblasti, ktorá ho zaujíma – napríklad stavebnicu, mikroskop, či observatórium na hmyz.

  1. Pomáhajú rozvíjať slovnú zásobu

Pri mnohých je potrebné rozprávať príbehy, pomenovávať veci alebo opisovať ich. Vďaka tomu dieťa rozvíja svoju slovnú zásobu a učí sa novým pojmom.

  1. Učia deti matematickej gramotnosti

Ideálnym príkladom je edukačná hra obchod, kde dieťa môže pochopiť hodnotu peňazí a porozumieť rozmieňaniu bankoviek na drobné.

  1. Je to investícia do vášho dieťaťa!

A každá investícia do detí sa vždy vráti. Všetko, čo sa deti naučia hrou, je pre len pozitívne.

 

 

Pridaj komentár