Pripravte sa na letné jazdy so štvorkolkouUž sa nemôžete dočkať leta a počasia, ktoré umožní využívať štvorkolku na dennej báze? Preč nováčikov vo svete štvorkoliek je čakanie na prvé jazdy priam mučením. Prevetrať stroj a vyskúšať, čo dokáže je veľkým lákadlom. Na letnú jazdu na štvorkolke sa dobre pripravte, aby ste si ju mohli vychutnávať do posledného okamihu.

Ako sa v lete obliecť na štvorkolku

Štvorkolky Can-Am síce umožňujú jazdu vo vysokej rýchlosti, ale napriek vetru sa počas jazdy poriadne zapotíte. Ovládať štvorkolku telom a vybrať ostré zákruty nie je prechádzka ružovou záhradou.  Samozrejme, že za vzrušenie a prekonanie extrémneho terénu zopár kvapiek potu stojí. Oveľa viac si jazdu vychutnáte, keď sa budete cítiť pohodlne, nikde vás nič nebude tlačiť a nebudú sa vám liať litre potu po chrbte.

Počas leta dajte na štvorkolke prednosť kombinéze alebo bunde s nohavicami, ktoré sú vyrobené z textilných materiálov. Tieto materiály sú priedušné a mäkké. Ide o oveľa lepší variant ako nosenie koženého oblečenia. A hlavne zabudnite na tričká alebo tielka, ktoré pri odrážaní kamienkov a pri prípadnom páde vašu kožu absolútne neochránia.

Pozorne vyberte helmu na štvorkolku

Na jazdu so štvorkolkou sú ideálne prilby typu enduro alebo motokrosové. Ak si vyberiete motokrosový model, nezabudnite na kvalitné slnečné okuliare. Enduro helmy majú výhodu v tom, že disponujú štítom a plexi ochranou. Štvorkolka pri prejazde cez skaly alebo bahno odráža nečistoty priamo na jazdca. Zakrytá helma je preto viac ako potrebná. Šilt je skvelá ochrana očí a tváre pred slnečným žiarením.

Pri výbere helmy dbajte na overenie systému odvetrávania. Do náročného terénu nie sú vhodné prilby vyrobené z polykarbonátu, ktorý je veľmi krehký. Na druhej strane sú prilby z polykarbonátu lacnejšie. Ak chcete byť počas jazdy naozaj v bezpečí, investujte do ochrannej helmy vyrobenej z niekoľkých vrstiev kompozitného materiálu.

Nezabúdajte na oddych a hydratáciu

Po každej hodine jazdy nechajte oddýchnuť motor štvorkolky a tiež seba. Po krátkej pauze sa vám bude lepšie udržiavať pozornosť. A tá je pri jazde cez kopce a skaly veľmi dôležitá. Okrem prestávok nezabúdajte piť. Nedostatok tekutín spôsobuje závrate, únavu a hrozí tiež strata vedomia. V horúcom počasí majte vždy po ruke vodu.

 

Štvorkolka pre každého podľa individuálnych želaní už nie je len snom. Nakonfigurujte si vlastnú štvorkolku na internetových stránkach https://www.brp-world.com/sk/sk/nakupne-nastroje/customise-your-own-off-road.html.

 

 

Pridaj komentár