More, história a chutné jedlá. Vycestujte na poznávací zájazdKto by sa nechcel na pár dní vymaniť z prostredia, v ktorom sa bežne pohybuje, aby doprial telu a mysli zaslúžený oddych? Spoznajte vybranú dovolenkovú destináciu v celej kráse, jej obyvateľov, charakteristické stavby a pamiatky, ale aj gastronomické špeciality. Ukoristíte si viac spomienok ako tí, čo prišli na dovolenku len ležať.

Spoznávanie nových chutí

Niektoré dovolenkové destinácie sa nám automaticky spájajú s konkrétnymi jedlami. Návštevu Talianska si spájame s pizzou a cestovinami, Portugalsko alebo Toskánsko zasa s kvalitnými vínami a do Maďarska nás to ťahá, ak sme milovníkmi zabíjačkových špecialít. Obľubujete zeleninové šaláty? V Bulharsku alebo Grécku by sa vaše chuťové poháriky radovali. Na poznávací zájazd nemusíte vyraziť, len ak chcete spoznávať historické pamiatky. Dovolenka v zahraničí vám umožní spoznať mentalitu iných národov, ich zvyky i tradičnú kuchyňu. A tak sa z festivalu klobás v Maďarsku môžete na ďalší výlet vybrať rovno do Paríža osláviť príchod nového roka a o niečo neskôr na karneval do Benátok.

Výlety aj na Vianoce

Každé Vianoce máte nakúpené a napečené skôr ako ostatní? Možno to je celkom naopak – nie ste správne vianočne naladení, a tak sa vám do príprav nechce. Nech ste v ktorejkoľvek kategórii, zišiel by sa vám výlet na vianočné trhy. Poznávacie zájazdy do Rakúska, Česka, Poľska alebo Maďarska sa pre mnohých Slovákov stali už tradíciou. Vyrážajú na ne nielen rodiny, ale aj priatelia či pracovné kolektívy. Prečo si nedopriať tú radosť z vianočných svetielok, tradičnej vianočnej hudby, výparov z vianočného punču či stánkov s rýchlym občerstvením? Aj srdce dospelého si poskočí.

Poznávacie zájazdy pre rodiny s deťmi

Na poznávací zájazd môžete vycestovať aj so svojimi deťmi. Mnohé sú zostavené tak, aby pútali predovšetkým najmenších cestovateľov. Zoberte svoje deti na výlet do Londýna, aby chvíľu kráčali po stopách Harryho Pottera. Obľúbené sú tiež výlety do Disneylandu či Legolandu. Pokiaľ si myslíte, že by klasický poznávací zájazd vaše poklady nudil, v spoločnosti detských atrakcií sa to určite nestane. Väčšina hotelov, bez ohľadu na typ zájazdu, však poskytuje animátorské služby, a tak si prídu na svoje deti aj rodičia. Rodičia si užijú chvíľu pre seba a deti sa zabavia pri bohatom programe, pri ktorom im nebude prekážať ani jazyková bariéra.

Pridaj komentár