Dva tipy na krátke výlety s deťmi
Dva tipy na krátke výlety s deťmi

Slovensko je bohaté na prírodné krásy, zaujímavé miesta, históriu a zábavné aktivity, ktoré vám poskytnú nezabudnuteľný rodinný zážitok. Vychutnajte si ešte stále teplé jesenné dni a zoberte unudené deti na krátke výlety. Naše dva tipy vám pomôžu s plánovaním pekného jesenného dňa.

Bojnický zámok a ZOO Bojnice

Bojnický zámok je jedným z najkrajších zámkov na Slovensku. Deti budú nadšené prechádzkou po zámockých komnatách, kde sa môžu stretnúť s rozprávkovými postavami a dozvedieť sa viac o histórii. Pre rodiny s deťmi je to ideálny výletný cieľ, pretože kombinuje krásnu architektúru, históriu a zábavu. Počas prehliadky zámku sa dozviete o jeho vývoji, majiteľoch a význame v histórii Slovenska.

Deti budú fascinované jeho vežami, múrmi a nádvorím, ktoré pripomínajú rozprávkový hrad. V areáli zámku sa nachádza múzeum, ktoré vystavuje množstvo historických exponátov, zbrane, umelecké diela a ďalšie zaujímavosti. Pre deti je pripravená dokonca špeciálna rozprávková prehliadka, ktorá im pomôže lepšie pochopiť históriu zámku prostredníctvom príbehov a postáv.

Okolo zámku sa rozprestiera krásny park, kde si môžete oddýchnuť, piknikovať a deti sa môžu vyblázniť na detských ihriskách. Náročný deň zvládnete jedine, keď si obujete turistické topánky. Nezabudnite, že turistická obuv je nutná aj pre deti. Ich chodidlá potrebujú pre vývoj správne tvarované topánky. Keď budú deti ešte vládať, navštívte ZOO Bojnice. Nachádza sa v areály zámku a je plné exotických zvierat.

Kúpele Piešťany a zábava na Sĺňave

Piešťany sú známe svojimi liečivými termálnymi prameňmi. Navštívte najkrajšie slovenské kúpele, kde si môžete užiť relax v teplých bazénoch. Mnohé kúpeľné domy majú aj detské bazény. Hotelové izby i strava sú prispôsobené tak, aby si pobyt v kúpeľoch užili rovnako dospelí i deti.

Kúpele sa nachádzajú na ostrove. Kúpeľný ostrov je krásny parkový komplex s piesočnými plážami, fontánami a detskými ihriskami. Ideálny na rodinný piknik a prechádzky. V Piešťanoch nájdete minigolfové ihrisko, kde si môžete zahrať golf so svojimi deťmi a súťažiť o výhru. Prejdite sa po kúpeľnej kolonáde. Vypočujte si hudobné predstavenia alebo si vychutnajte skvelý piešťanský zákusok s názvom Piešťanské bahno.

Ak vám prechádzka popri Váhu nebude stačiť, vyskočte na bicykle a prevezte sa k priehradnému jazeru Sĺňava.  Samotné okolie jazera je krásne, no viac si ho užijete po prenájme vodného bicykla alebo vďaka výletným lodiam. Prejsť celé okolie jazera je náročné aj pre zdatnejších. Pomôže vám pánska a dámska turistická obuv, ktorá je veľmi pohodlná.

 

 

Pridaj komentár