6 dôvodov, prečo mať doma mačku

Váhate, či si zaobstarať mačku do domácnosti? Odrádzajú vás vaši priatelia a obávate sa ďalších problémov? Potom by ste si mali prečítať nasledujúcich šesť dôvodov, ktoré vás presvedčia, že vaše obavy sú neopodstatnené a že ste si mali mačku zaobstarať už dávno!

Mačky pomáhajú prekonať smútok

Ak prechádzate ťažkým obdobím, nič vám nepomôže viac ako tichý spoločník. Množstvo štúdií a nezávislých jednotlivcov vám potvrdí, že prítomnosť mačky v domácnosti znižuje napätie, upokojuje vás a keď sa cítite pod psa, úplne vás upokojí, že to nebude také zlé.

Šíria radosť bez väčších starostí

S mačkou sa nemusíte obávať chodiť k veterinárovi každý týždeň. Jeho zaobstaranie vás nezaväzuje ku každodenným prechádzkam ani vám nepridáva veľa starostí, ak sa rozhodnete ísť na dovolenku. Mačka si jednoducho vystačí sama.

Ušetrí vám veľa nákladov

Mačky jedia oveľa menej ako psy a vo všetkých ostatných ohľadoch sú oveľa menej náročné. Vystačia si s jednoduchými hračkami, mačacím škrabadlom a vaším pohladením.

Nerušia susedov

Mačka nešteká hystericky, keď po chodbe prechádza iný pes, ani nevyje, keď počuje svišťať sanitku. Zachovávajú si všadeprítomný pokoj a ich mňaučanie vám bude skôr milé ako nepríjemné. Na vybitie energie im stačí vhodný priestor, napríklad kvalitné škrabadlo, ktoré si môžete zaobstarať v e-shope Hawaj.sk .

Sú šetrné

Mačky si dávajú pozor na svoj chvost a nezhadzujú všetko, okolo čoho prejdú. Na rozdiel od psej nemotornosti sa pri pohybe prejavujú elegantne a jemne, takže vaša váza zostane na svojom mieste.

Majú pozitívny vplyv na vaše zdravie

Výskumníci z viacerých amerických univerzít tiež dokázali, že prítomnosť mačky v domácnosti znižuje riziko infarktu a rovnako ako prítomnosť iného zvieraťa posilňuje imunitu. Navyše, ak máte deti, naučia sa, ako správne zaobchádzať so zvieratami, ako sa o ne ohľaduplne starať a vybudovať si k nim pozitívny vzťah v budúcnosti.

Pridaj komentár