3 tipy na nielen zimnú prechádzku v korunách stromovNebaví vás celú zimu sedieť doma na gauči, ale snehová prikrývka vás odrádza od obľúbeného pobytu v horách? Je pravda, že nájsť vhodné zimné aktivity je náročné. Pre milovníkov prechádzok a turistiky máme tip, ako sa poprechádzať v lese bez toho, aby ste stúpli do snehu. Skúste navštíviť atrakcie v podobe chodníkov v korunách stromov. Prechádzka vo výške je vhodná ako aktivita pre celú rodinu.

1. Bojnice – Čajka v oblakoch

Skvelé na výlete do Bojníc je, že v tomto meste a okolí nájdete hneď niekoľko atrakcií a krásnych miest. Vynechať by ste samozrejme nemali prehliadku Bojnického zámku. Následne sa s celou rodinou vyberte do rozhľadne Čajka. Ide o príjemný a mierne náročný výstup, ktorý môžete zrealizovať aj s deťmi v kočíkoch nakoľko ide o bezbariérový chodník. Počas prechádzky budete stúpať do približne 6 % kopčeka. Preto by vám na nohách nemali chýbať pohodlné turistické topánky. Po dosiahnutí vrcholu sa vám naskytne nádherný výhľad na už spomínaný zámok, celé mesto Bojnice a pohorie Vtáčnik. Z rozhľadne sa dá vrátiť späť do štartovného bodu skĺznutím na tobogane. Skvelou správou je, že po tejto prechádzke je možné stráviť s deťmi zábavné chvíle v Tarzánii – lanová dráha, horolezecká stena, preliezky, trampolíny. Atrakcie sú otvorené po celý rok.

2. Bachlebova dolina

Bachlebova dolina je obľúbenou oblasťou na letné túry a zimné lyžovačky. Okrem toho sa v tomto očarujúcom kúte Slovenska nachádza veľký turistický magnet v podobe chodníka v korunách stromov. Prechádzka po chodníku a prístup k samotnému chodníku je o niečo náročnejší, a preto vychádzku neodporúčame absolvovať s veľmi malými deťmi. Turistická obuv a tepelné ponožky by mali byť v zime súčasťou vašej výbavy. Najvyšší bod chodníka sa týči až 32 metrov nad zemou. V tomto bode uvidíte kompletne celé štíty Belianskych Tatier, Zamagurie i vrcholy Pienin. Počas prechádzky sa dozviete zaujímavé informácie z tabúľ, ktoré sú rozmiestnené po celej dĺžke chodníka. Skupinky si môžu najať sprievodcu a výstup obohatiť novými vedomosťami. Počas zimnej sezóny je chodník otvorený od piatku do nedele.

3. Dolní Morava

U našich západných susedov sa nachádza majestátny most dlhý 721 metrov. Domáci most nazývajú Sky Bridge a sú na tento unikát právom hrdý. Ide o akýsi vysunutý most, ktorý spája dva horské hrebene. Počas prechodu mosta budete mať pocit, že stúpate po vrcholoch stromov. Hlavne v zime si dávajte pozor na pošmyknutie, ktorému zabráni pánska a dámska turistická obuv. Pozor si dávajte aj na to, aby sa vám nezakrútili hlava, pretože most je postavený 95 metrov nad zemou. Most je otvorený denne aj počas zimnej sezóny. Pre menej odvážnych je v areály dostupná vyhliadka, ku ktorej sa dostanete po točitom chodníku dlhom 710 metrov. Jeho výška je 55 metrov. Atrakciou je tobogan, ktorý vedie z vrcholu veže. Vyhliadka je otvorená celoročne.

 

 

Pridaj komentár