Obrazky: https://unsplash.com/photos/B2-_qpgJm9Y

Chladné dni plné hmly, nepríjemného vetra a dažďa pravdepodobne nepotešia ani rodičov ani deti. Je jednoduchšie zabaviť deti počas teplých dní, kedy s nimi stačí vybehnúť na záhradu alebo na najbližšie detské ihrisko. Avšak, ako zabaviť dieťa počas upršaných dní?

Aj počas nepriaznivých dní si môžete s deťmi užiť veľa zábavy. Určite deti nechcete posadiť pred televízor či tablet a preto vám prinášame zoznam aktivít, ktorými môžete zabaviť deti počas nepriaznivého počasia aj na celé hodiny.

1. Postavte si bunker

Pravdepodobne každé dieťa sníva o dni, kedy si vo svojom dome môže vytvoriť svoje vlastné kráľovstvo, tak prečo mu to nesplniť? Stavanie bunkrov patrí medzi najobľúbenejšie aktivity detí. Na postavenie bunkra využite stoličky, deky, plachty – všetko, čo doma nájdete. Čím je bunker väčší a útulnejší, tým lepšie. Fantázií sa medze nekladú. V bunkri sa tak s deťmi môžete hrať, čítať či učiť sa.

2. Upečte si niečo chutné

Pečenie nemusí byť iba nezdravé. Existuje mnoho receptov na sušienky, na ktoré môžete využiť napríklad banány alebo jablkové pyré. Vyhľadajte si niečo chutné a pustite sa do pečenia.

Zdravé sušienky z 3 surovín

Potrebujete:

  • Banán
  • Ovsené vločky
  • Hrozienka (ak nemáte radi hrozienka, vymeňte ich za orechy alebo bobuľové ovocie)

Postup:

  1. Do misky s ovsenými vločkami pridajte zvyšné ingrediencie a všetko dôkladne premiešajte.
  2. Zo zmesi potom vytvarujte sušienky a pečte na 180°C po dobu 15-20 minút.
  3. Hotovo a dobrú chuť!

3. Zahrajte sa

Je nespočetné množstvo hier, ktoré by ste mohli hrať celé týždne, ako napríklad stolné hry, karty, hlavolamy, rébusy, lego, stavebnice, kocky a podobne. Alebo si dokonca môžete vymyslieť svoju vlastnú hru.

4. Kreslite si

Aj kreslenie môže byt’ zábavné. Deti môžu využiť svoju kreativitu a nakresliť si svoju obľúbenú kreslenú postavičku, vymaľovať omaľovánky či naučiť sa kresliť mandaly.

5. Choďte von

Sychravé počasie je vhodné na návštevu galérie, múzea, akvária alebo kina. Aj keď prší, neznamená to, že musíte byť celý deň zavretí v dome.

6. Filmový maratón

Áno, niekedy je úplne v poriadku, keď celý deň vegetíte, pozeráte filmy či rozprávky. Urobte si misku popcornu a nechajte vaše deti vybrať si svoj obľúbený film.

7. Využite detskú tvorivosť

Vyrobte si sliz, naučte sa vyrábať papierové lietadlá, vytvorte rôzne vedecké experimenty alebo si skúste spoločne s deťmi vytvoriť tričká s vlastnou potlačou. Na Pintereste nájdete kopu zábavných nápadov.

8. Napíšte list

Keďže dnes žijeme v dobe kedy sa listy píšu už veľmi zriedka a radšej sa pošle rýchla SMS či správa cez rôzne aplikácie, naučte vaše deti hodnote písania listov a spríjemnite im tým deň. A pošlite ich babičke a dedkovi, tetám a strýkom, priateľom alebo susedom.

9. Spravte si piknik doma

Keďže von na trávu ísť nemôžete, prečo si neurobiť piknik priamo v obývacej izbe? Do stredu miestnosti položte deky, pripravte si ľahké občerstvenie, jednohubky, sendviče, ovocie a rôzne nápoje a piknikujte doma.

10. Upracte

Zapojte deti do domácich prác. Dovoľte im, aby vám pomohli so zametaním, utieraním prachu či skladaním bielizne. Ale urobte si z toho samozrejme zábavu. Pustite si dobrú hudbu a tancujte pri tom.

Extra tip: Využite zlé počasie na prispôsobenie detskej izby podľa potrieb. Deti budú určite radi, keď im spoločne s nimi prerobíte izbu. Môžete vymaľovať steny alebo iba premiestniť niektoré časti nábytku.

Autor: Dominika Blchova

One comment for “10 tipov, ako zabaviť deti aj počas upršaných jesenných dní

Pridaj komentár