TOP 3: Spoznajte najkrajšie miesta vo Vysokých TatráchZatúžili ste objavovať krásy Vysokých Tatier? Toto nádherné slovenské pohorie má čo ponúknuť. Praje outdoorovým aktivitám, ako je turistika, lyžovanie i kemping. Tatry sú plné adrenalínu, no takisto ide o pokojné útočisko. Ponúkajú z každého rožka troška. Poďme sa pozrieť na niektoré top miesta, ktoré môžete navštíviť v tejto lokalite.

Turistické trasy

Vysoké Tatry sú známe nádhernými turistickými chodníčkami. Turisti tu nájdu všetko od ľahkých prechádzok cez stredne náročné výlety až po vysokohorskú turistiku. Ak hľadáte skôr oddychové trasy, odporúčame vám začať túrou na Hincovo pleso. Aj bez väčšej náročnosti sa vám naskytnú pôsobivé výhľady na okolité štíte.

Skúseným turistom by nemal uniknúť výstup na Kriváň. Po túre až nahor vás tento slovenský vrchol odmení nádherným panoramatickým výhľadom na celé pohorie. Svet sa z neho zdá taký malý, že zabudnete na všetky banálne problémy. Po náročnej turistike prichádza vytúžený pokoj.

Množstvo odvážlivcov sa na vrchole Kriváňa dokonca rozhodlo prespať. Nielen v lete, ale aj v zime. Pozorovať hviezdami rozžiarenú nočnú oblohu na jednom z najvyšších vrcholov Slovenska je neskutočný zážitok.

Bicyklom až ku Kmeťovmu vodopádu

Máte radi cyklistiku? V Tatrách je množstvo krásnych miest, ktoré môžete preskúmať na dvojkolesovom tátošovi. Jedným z nich je Kmeťov vodopád, ku ktorému sa dostanete z Podbanského cez Kôprovú dolinu.

Hoci ide o najvyšší vodopád na Slovensku (80 m), nepatrí medzi veľmi navštevované vodopády. Tak prečo to nevyužiť? V mnohých oblastiach Tatier sa to turistami len tak hmýri, no pri Kmeťovom vodopáde pocítite, čo je to pokoj od civilizácie. Na bicykli to zvládnu aj domasedi.

Štrbské a Popradské pleso

Štrbské pleso je jedným z najobľúbenejších miest vo Vysokých Tatrách a taktiež je ich symbolom. V sezóne i mimosezóne je tu naozaj rušno. V okolitých hoteloch sú ubytovaní turisti zo Slovenska i rôznych kútov sveta. Ak tu budete, určite nevynechajte prechádzku okolo plesa.

Chodník je bezbariérový, celoročne prístupný a zvládnu ním prejsť aj najmenší turisti. Prechádzka trvá približne hodinu. Treba spomenúť, že povrch Štrbského plesa je zamrznutý takmer 6 mesiacov v roku. Ak sem zavítate v chladných mesiacoch, nezabudnite si vziať korčule.

Prečo nepreskúmať a ďalšie obľúbené tatranské pleso? Nenáročná trasa zo Štrbského vás privedie až k Popradskému plesy. Keď budete pri ňom stáť, naskytne sa vám výhľad na okolité hory.

Kde nájsť perfektné ubytovanie vo Vysokých Tatrách?

Aké máte preferencie? Hotel, penzión, apartmány, moderné chalety či zruby v tradičnom štýle? Kliknite na www.fiemso.com a nájdite si to pravé ubytovanie!

 

zdroj: unsplash.com

Pridaj komentár