Múzeum kysuckej dediny

 

O výlete

Jedno krásne nedeľné popoludnie sme sa hneď po výbornom obede vybrali na tento už dlho-predlho plánovaný výlet do Múzea kysuckej dediny známeho skôr ako Skanzen Vychylovka. Cesta z DK rýchlo ubehla, akurát tak dlho, aby stihli deťúrence v aute pospať.

Po príchode k pokladni nás prekvapil samostatný vstup do skanzenu a samostatný na historický vláčik. Nejako sme totiž (ani nevieme prečo) predpokladali, že nástupná stanica na historickú lesnú úvraťovú železnicu bude priamo v areáli skanzenu. Pri vchode sa ale musíte rozhodnúť, či chcete ísť do skanzenu, alebo na vláčik, a podľa toho si zakúpiť vstupenku. Keď tak spätne nad tým rozmýšľame, je to asi aj takto lepšie, idete len tam kde chcete a nie ste nútení platiť drahšie vstupné, ak chcete ísť len na jednú atrakciu. My sme si kúpili vstupenky len do skanzenu, vláčik by sme už neboli stihli.

Aké bolo naše prekvapenie, keď sme v areáli skanzenu došli k pódiu, kde práve prebiehal nejaký folklórny festival. A bolo po prehliadke domčekov 🙂 Zostali sme tam do jeho konca, až potom sme sa vybrali na prehliadku samotného skanzenu.

Skanzen sa nachádza v krásnom horskom prostredí, historické domčeky sú pôsobivé, taktiež ich vnútorné vybavenie. Trasa pomedzi ne je však dosť zle označená, chvíľami sme sa strácali v lese. Niektoré budovy sme zase našli len náhodou, ináč by sme ani nevedeli, že tam sú.

Každopádne sme boli s výletom spokojní, páčilo sa nám. Na náš oravský skanzen v Zuberci sa ale aj tak žiadny nechytá 🙂

Čo sa nám páčilo/nepáčilo

  • folklórny festival priamo v areáli
  • zle značená prehliadková trasa

Galéria

Mapa


Pridaj komentár