Habakuky

 

O výlete

Niekedy začiatkom leta 2017 sme na zľavovom portáli našli kupóny na vstup do Habakúk – rozprávkového sveta plného fantázie. Nevyužili sme ich však hneď, ich čas prišiel až 24.8.2017, kedy sme sa vybrali Habakuky navštíviť.

Po príchode na Donovaly sme čakali, že cesta k tak známej atrakcii bude dostatočne označená, ale mýlili sme sa. Nejaké smerové tabule sme zazreli, ale boli dosť nevýrazné, iné zase chýbali (resp. sme ich nezbadali). Nakoniec sa nám po chvíľke pátrania k areálu predsa len dostať podarilo.

Vstupom do areálu sa však všetky naše negatívne pocity sťaby šibnutím čarovného prútika rozplynuli, ohúrili nás krásne rozprávkové budovy ako vystrihnuté z rozprávky. Podľa nášho názoru ich však mohlo byť viac.

Čo sa nám najviac páčilo, boli rôzne rozprávkové divadelné predstavenia hrané po celom areáli cca každých 20-30 minút. Zo všetkých bola asi najkrajšia rozprávka o Martinkovi Klingáčovi, ktorú tesne pred záverečnou zaklincovalo bábkové divadlo o kráľovičovi. Keby nebolo týchto predstavení, prešli by sme celé Habakuky veľmi rýchlo, zase až tak veľa tam toho na pozeranie nie je.

Ak by ste si v tejto rozprávkovej dedinke chceli niečo kúpiť, s eurami nepochodíte. Tie si musíte zameniť za rozprávkové dukáty (1 zlatý Habakuk = 1 Eur, 1 strieborný Habakuk = 0,5 Eur), s ktorými následne platíte. Neexistuje však možnosť zámeny týchto mincí späť na eurá.

Čo sa nám páčilo/nepáčilo

  • rozprávkové divadelné predstavenia
  • vlastné rozprávkové peniaze
  • málo rozprávkových objektov (čakali sme viac)
  • nevýrazné smerové tabule pri príchode autom
  • nemožnosť zmeniť rozprávkové mince späť na eurá

Galéria


Mapa


One comment for “Habakuky

Pridaj komentár