Turistika je veľmi obľúbenou aktivitou a to nielen pre dospelých, ale aj deti. Hoci sa môže zdať, že nie každé dieťa ju zvládne, vďaka dobrej výbave spoznáte nové možnosti a aj miesta v krajine. Aj dovolenka bez mora môže byť prijemná a zaujímavá zároveň.

Nezabudnite si zobrať bicykel

Ak ste aktívnou rodinou, ktorá sa nechce vzdať svojich koníčkov a plánov, ani po príchode nového člena rodiny, to robiť nemusíte.  Absolvovať cyklovýlety je možné už aj s malými deťmi a to podľa vášho vlastného uváženia. Dôležité je ale uprednostniť ich potreby pred vlastnými a zohľadniť aj výdrž a bezpečnosť. Okrem toho, že dieťa môžeme umiestniť do klasickej sedačky, ktorú pozná každý, veľmi dobrou voľbou sú aj cyklovozíky. Niekedy môže byť pre rodiča ťažké rozhodnúť sa, ktorá verzia je pre jeho potomka tá správna, no všetko závisí aj od terénu, do akého sa chystáte a povahy dieťaťa.

Pri kúpe je dobré zamerať sa na viacero faktorov, ktoré pomôžu nájsť tú najlepšiu možnosť. Ak viete, že sa vydáte na dlhšie trasy a máte ešte veľmi malé dieťa, vhodný je práve cyklovozík. Naopak, cyklosedačky využijete lepšie pri kratších a menej náročných cestách a sú finančne menej náročné. Okrem toho zvažujte aj umiestnenie sedačky a to, či bude vpredu alebo vzadu. Ak plánujete denne prejsť niekoľko desiatok kilometrov, zadná sedačka bude pohodlnejšia nielen pre dieťa, ale v konečnom dôsledku aj pre vás. Deti si tu môžu pohodlne oprieť hlavu a dokonca aj spať. Menšou nevýhodou je, že na dieťa nevidíte, no ak ide s vami aj ďalší člen, nie je to problém.

Auto odnesie takmer všetko

Predtým, ako sa začnete baliť, je dobré pripraviť si všetko potrebné. Okrem bicyklov a sedenia pre dieťa budete potrebovať aj nosič na bicykle. Bez neho by ste sa nikam nepohli, pretože nie je možné ich umiestniť do interiéru auta. Nosiče bicyklov sú tiež kapitolou samou o sebe a to hlavne z hľadiska výberu. Ten nebude taký jednoduchý, ako by si mnohí mysleli a je dobré sa riadiť odborníkmi a ich radami. Užitočné informácie získate aj vďaka renomovanej nemeckej inštitúcii ADAC, ktorá pravidelne robí testy nielen na pneumatiky, ale aj nosiče. Najpraktickejšie sú nosiče bicyklov na ťažné zariadenie, pretože sa jednoduchšie upevňujú a aj bicykle tam dokážete dať pohodlne a bez pomoci niekoho iného. Auto je možné s nimi zaparkovať aj v garáži a tieto nosiče nezdvíhajú spotrebu paliva viac, ako je akceptovateľné. Aj keď si môžete povedať, že všetky nosiče sú skoro také isté, nie je to pravda. Rozdiely nájdeme napríklad v samotnej manipulácii alebo bezpečnosti. Pred kúpou si teda dobre premyslite, do ktorého modelu investujete.

Pridaj komentár