Čutkovská dolina / Obrovo

O výlete

Na výjazde z Ružomberka smerom na Žilinu, kúsok od hlavnej cesty nájdete miesto ako stvorené na trávenie voľného času najmä pre rodiny s deťmi – Čutkovskú dolinu. Dostanete sa tam jednoducho autom, bicyklom, prípadne rodičia blízkeho sídliska aj peši 🙂

Koliba u dobrého pastiera
Po príchode na miesto sme sa chvíľu pasovali s nájdením voľného parkovacieho miesta. Keďže bola krásna slnečná sobota a počasie lákalo von, bola o ne núdza. Niektorí odvážlivci zaparkovali priamo na chodníku, čo ale nezostalo nepovšimnuté pre príslušníkov mestskej polície, ktorá im ich autíčka obula do parádnych papúč 🙂

Hlavné parkovisko a teda aj začiatok celej Čutkovskej doliny sa nachádza pri Kolibe u dobrého pastiera. V jej blízkosti sa nachádza velikánske trávnaté ihrisko. Môžte si tu zahrať futbal, priniesť gril a poopekať, ako to mnohé rodiny aj spravili. Pre deti sú tu rôzne šmýkačky, hojdačky, obrovské pieskovisko. Priamo pri kolibe sa nachádza rybník plný pstruhov. Taktiež je tu maštaľ so zvieratkami. Nájdete tam prasiatka, ovečky, kozičky, kravičky, sliepočky, zajačiky… celý statok. Deti si môžu všetky zblízka poobzerať. Kúsok ďalej po ceste je aj výbeh pre diviaky. Tiež je tu miesto pre koníky, deti sa dokonca môžu za pár eur na chvíľu na nich povoziť.

Obrovo
Na konci ihriska, pod kolibou sa nachádza outdoorový detský zábavný park Obrovo. Je to krajina obra Čutka. Sú tu rôzne predmety v nadživotnej veľkosti, však ako ináč, keď patria Obrovi 🙂 Taktiež tu nájdete trampolíny, obrovské Človeče nehnevaj sa, Dámu, lukostreľbu, spúšťanie sa na lane a rôzné iné atrakcie. Deti sa tam zo dve hodinky isto pobavia.

Čutkovská dolina
Ďalej za kolibou pokračuje cesta do samotnej Čutkovskej doliny. Jedná sa o nenáročnú (zväčša asfaltovú) cestičku vedúcu pomedzi stromy, cez lúky s peknými výhľadmi. Cesta vedie aj okolo Čutkovskej priehrady.

Čo sa nám páčilo/nepáčilo

  • príjemné prostredie
  • možnosť opekať
  • veľké pieskovisko, hojdačky
  • málo parkovacích miest

Galéria


Mapa


Pridaj komentár